poniedziałek, 27 maja 2013

Have heroes / Miej bohaterówLife is about discovering and always having new heroes. This is what I think. Yesterday I learned about this man Lewis Pugh – a man whom swam on the North Pole. And I learned that I have a new hero in life. His goal is to drag attention to global warming. He swims “today” where Amundsen walked on solid ice. And now tell me that swimming is not challenging enough.
When I say I swim 1 km in under 25 minutes, people tend to smile. Mostly they don’t realize that I swim in breaststroke. This is my favorite style. I’m a slow learner so my 1km freestyle achievement isn’t so impressive. But… There is an enormous amount of blue spaces before me. Even more than I would ever dare to wish, it appears.
Every one of us can do something to make a change. And swimming in below freezing water is not required from all of us. For a start – stop throwing away food and turn of running water when you brush your teeth. A drop curves the rock not with its force but with its consistent.


 Życie polega na ciągłym odkrywaniu I poszukiwaniu nowych bohaterów. Tak myślę. Wczoraj dowiedziałam się o istnieniu tego człowieka – Lewis’a Pugh – faceta, który pływał na biegunie północnym. I odkryłam, że mam w życiu nowego bohatera. Jego celem jest przykucie uwagi do problemu globalnego ocieplenia. Pugh pływa „dziś” w tym samym miejscu, w którym Amundsen chodził po twardym lodzie. I teraz powiedzcie mi, że pływanie nie jest wystarczająco wymagającą dyscypliną sportu.
Kiedy mówię ludziom, że pływam 1km poniżej 25 minut, zwykle się tylko uśmiechają. Większość z nich nie wie, że pływam głównie żabką. To mój ulubiony styl. Wolno się uczę, więc moje osiągnięcia na 1km stylem dowolnym nie są tak imponujące. Ale… Przede mną są niezmierzone połacie błękitnej wody. Nawet więcej, niźli bym sobie życzyła jak się okazuje.
Każdy z nas może zrobić coś, żeby coś zmienić. I pływanie w wodzie o temperaturze poniżej zera nie jest wymagane od każdego. Na początek wystarczy, że przestaniemy wyrzucać jedzenie i że zakręcimy wodę podczas mycia zębów. Kropla drąży skałę nie siłą, lecz częstym spadaniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz